Historia

Bezpośrednia konwersja
światła w energię …

Fotowoltaika (PV) to bezpośrednia konwersja światła w ogniwie słonecznym na energię elektryczną. Z powodu fizycznego efektu fotograficznego dzieje się to całkowicie bez ruchu, hałasu i emisji. Fizyczny efekt, na którym oparte są fotowoltaiki, odkrył fizyk Becquerel w 1839 roku. Do momentu wynalezienia tranzystora w 1949 r. Nie zwracano już uwagi na obserwowane efekty. Dopiero w wieku technologii półprzewodnikowej na początku lat 50. XX wieku pomysł Becquerela został ponownie przyjęty, aw 1954 r. Opracowano pierwsze ogniwo słoneczne w USA z krystalicznego krzemu.

Na początku ogniwo słoneczne służyło głównie do dostarczania energii do satelitów. Dopiero po kryzysie naftowym w 1973 r. Skończona natura zasobów kopalnych pojawiła się w społeczeństwie i doprowadziła do wzmożonych działań badawczych w dziedzinie fotowoltaiki. Od tego czasu celem było dalsze ograniczenie wcześniejszych wysokich kosztów, które stoją na przeszkodzie powszechnemu stosowaniu tej technologii. Postępy w technologii półprzewodników i rosnący rynek aplikacji fotowoltaicznych stale obniżały koszty ogniw słonecznych, czyniąc je atrakcyjnymi do wielu zastosowań na ziemi.

Energia elektryczna wytwarzana w prywatnym systemie fotowoltaicznym jest w większości przypadków doprowadzana do publicznej sieci energetycznej i tam wynagradzana zgodnie z „Ustawą o odnawialnych źródłach energii”. Jeśli nie ma połączenia z publiczną siecią energetyczną, energia słoneczna jest magazynowana w akumulatorze i stamtąd pobierana do konsumpcji (system autonomiczny). Ponieważ ogniwa słoneczne wytwarzają prąd stały, należy go przekształcić w prąd zmienny przed zasileniem lub użyciem. Ta funkcja jest wykonywana przez tak zwany falownik.

Jesteś zainteresowany/a ofertą?

Skontaktuj się z nami już dziś!

GREENSUN

Firma GREENSUN specjalizuje się w zrównoważonym wytwarzaniu energii z energii słonecznej i czuje się w 100% zaangażowana w temat fotowoltaiki. Jako dostawca kompleksowych usług dla systemów fotowoltaicznych, GREENSUN zajmuje się wszystkimi krokami, od doradztwa, planowania, przetwarzania finansowania po montaż elektrowni słonecznych każdej wielkości w obszarach prywatnych, komercyjnych i publicznych.

KONTAKT

ADRES

Mników 498
32-084 Mników

Telefon