Urządzenia i Komponenty

Monokrystaliczne ogniwa słoneczne

Monokrystaliczne ogniwa fotowoltaiczne lub ogniwa słoneczne to klasyka technologii słonecznej. Zostały wyprodukowane do podróży kosmicznych od kilku dekad. Ponieważ mają najwyższą wydajność, są stosowane wszędzie tam, gdzie wymagana jest maksymalna wydajność, np. dla satelitów krążących wokół globu od lat. Obecnie ponad jedna trzecia wszystkich używanych ogniw słonecznych jest wykonana z monokrystalicznego krzemu.  Monokrystaliczne ogniwa słoneczne są bardzo drogie w produkcji.

Polikrystaliczne ogniwa słoneczne

Mniej lub bardziej wyraźnie rozpoznawalna w tego rodzaju komórkach jest struktura krystaliczna wynikająca z procesu produkcyjnego. Polikrystaliczne ogniwa słoneczne składają się z kawałka lanego bloku krzemowego. Polikrystaliczne ogniwa słoneczne są nieco tańsze w produkcji niż monokrystaliczne ogniwa słoneczne, ale nie tak wydajne. 

Ogniwa słoneczcne cienkowarstwowe

Cienkowarstwowe ogniwa słoneczne składają się z cienkich warstw ogniw słonecznych. Stosowane są różne materiały półprzewodnikowe. Cienkowarstwowe ogniwa słoneczne można nakładać na różne podłoża, takie jak metal lub szkło. Niektóre z nich są elastyczne i mogą być wytwarzane w sposób energooszczędny przy użyciu niewielkiej ilości materiału. Obecne technologie produkcyjne nie wykorzystują jeszcze w pełni potencjału teoretycznego. Osiągnięcie wysokiego poziomu wydajności na większych obszarach jest szczególnie problematyczne. Ponieważ ta technologia jest wciąż dość młoda, nie posiada wieloletnich doświadczeń i zastosowań.

Falownik

Falownik przekształca prąd stały generowany przez moduły słoneczne w prąd przemienny – to jest prąd o napięciu 230 woltów, którym zasilamy nasze urządzenia elektryczne. Obecnie na rynku znajduje się około 150 różnych falowników w różnych klasach wydajności.

Systemy mocowania podkonstrukcji

Systemy montażowe do systemów fotowoltaicznych to wsporniki, za pomocą których moduły słoneczne są montowane na dachach lub innych powierzchniach. Oprócz zindywidualizowanych rozwiązań istnieje wiele systemów modułowych, które można elastycznie stosować i które można szybko i ekonomicznie zmontować dzięki wstępnie zmontowanym częściom. Istnieje odpowiednie rozwiązanie dla każdej powierzchni i każdego systemu.

Jesteś zainteresowany/a ofertą?

Skontaktuj się z nami już dziś!

GREENSUN

Firma GREENSUN specjalizuje się w zrównoważonym wytwarzaniu energii z energii słonecznej i czuje się w 100% zaangażowana w temat fotowoltaiki. Jako dostawca kompleksowych usług dla systemów fotowoltaicznych, GREENSUN zajmuje się wszystkimi krokami, od doradztwa, planowania, przetwarzania finansowania po montaż elektrowni słonecznych każdej wielkości w obszarach prywatnych, komercyjnych i publicznych.

KONTAKT

ADRES

Mników 498
32-084 Mników

Telefon